Webinar: Forvaltningsrevisjon – til nytte for evalueringsmiljøet? 

26. juni kl 14:00-14:45 

  • Hva er forvaltningsrevisjon i kommuner og hos Riksrevisjonen?
  • Hvordan kan forvaltningsrevisjon være nyttig og relevant for evalueringsarbeid?
  • Og hvordan bruker forvaltningsrevisorer evalueringer?

På dette webinaret får du innblikk i hva forvaltningsrevisjon er, hvilke områder som omfattes av revisjon, ulike metoder/standarder, og hvem som har ansvar for oppfølging og læring av rapportene. 

Ellen Lange fra NKRF – kontroll og revisjon i kommunene vil først innlede om kommunal revisjon.
Ellen er sosiolog og har drøyt 20 års erfaring fra kommunal sektor, hovedsakelig forvaltningsrevisjon, i tillegg til seks år med ulike former for endrings- og utviklingsarbeid i KS. NKRF er en faglig interesseorganisasjon for kommunal revisjon og kontrollutvalgssekretariater.

Siri Ødegård vil deretter si noe om forvaltningsrevisjon i Riksrevisjonen.
Siri er utdannet statsviter, og jobber i den ene av to forvaltningsrevisjonsavdelinger i Riksrevisjonen. Hun har deltatt i mange forvaltningsrevisjoner på ulike sektorområder.

Ordstyrer er Tord Skogedal Lindén.
Tord er statsviter og ansatt som avdelingsleder og seniorforsker ved NORCE Helse og samfunn, og har blant annet forsket på offentlige reformer og velferdspolitikk.

Tidspunkt: Torsdag 26.juni kl. 14-14.45.
Teams-lenke: NEF Webinar om forvaltningsrevisjon 26. juni 2025 14-14.45

 
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest